sobota, 19 sierpień 2017 00:00

Folk Fort Festiwal

Autor 

Czy ktoś z nas lubi czas pożegnań? W szczególności, kiedy trzeba rozstać się z tak wesołymi, pełnymi energii i utalentowanymi uczestnikami Folk Fort Festiwal.

 

Na scenie  mogliśmy oglądać dopracowane występy zespołów tanecznych  Kędzierzyna-Koźla, Raciborza, Ukrainy, Czech, Trzeboszowic i Nysy, a także posłuchać ciekawych muzycznych inspiracji folklorem w wykonaniu zarówno solistów, jak i zespołów muzycznych. To był cudowny czas, spędzony z ciepłymi i sympatycznymi ludźmi, którzy przybliżyli mieszkańcom Nysy swoją kulturę i dzielili się wyjątkowymi interpretacjami folku. Niestety czas na festiwalu wydaje się upływać szybciej niż zwykle. Będziemy czekać z niecierpliwością na kolejną odsłonę tego nietuzinkowego festiwalu. Do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji „Folk Fort festiwal”!

 

JoomlaXTC Easy Image Gallery module -FFF2017

 

 

 

 

Folk Fort Festiwal

19-20.08.2017 od 17.00 / scena plenerowa na dziedzicu Bastionu św. Jadwigi / wstęp wolny 

 

W tym roku do Nysy przyjadą zaprezentować swoją kulturę zespoły z Ukrainy,  Polski i Czech.  2-dniowa zabawa w rytm muzyki folk odbędzie się jak co roku na dziedzińcu Bastionu św. Jadwigi. Zapraszamy również do czynnego udziału dzieci  w warsztatach tanecznych  które rozpoczną się o 17:00 w piątek 18 sierpnia br na dziedzińcu Bastionu św. Jadwigi. Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu  o 20:30 na scenie wystąpi opolski zespół "Zaginione Archiwum". Drugiego dnia festiwalu na scenie zobaczymy ZPiT Nysa, ZPiT "KOMES" z Kędzerzyna - Koźla, ZPiT "Strzecha im. Joli Rymszy z Raciborza, ZPiT "Raczyna z Trzeboszowic, Zespół ludowy "Svarga" z Kolomyi, na zakończenie festiwalu wystąpi TFS Senioři Šumperk

 

 

Przy okazji Folk Fiesta polecamy także zwiedzanie pięknego obiektu, jakim jest jedna z Pereł Nysy - Bastion św. Jadwigi oraz do korzystania z zasobów Informacji Turystycznej. W punkcie IT warto zapytać o trasę multimedialną, która przenosi nas w odległe wieki, kiedy ład w Europie ustalały wojska Napoleona.

 

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Inne wpisy z tej kategorii: « "Róża dla Kolombiny" Koncert »

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.