sobota, 25 sierpień 2018 20:15

MŁOT NA CZAROWNICE

Autor 

25 sierpnia w Bastionie Św. Jadwigi mogliśmy zobaczyć spektakl " Malleus Maleficarum" - "Młot na czarownice" w wykonaniu Teatru "otTAK" działającego przy Stowarzyszeniu CreoArte i grupy tanecznej "Be Yourself".

Relacja:


 

 

 

 

15.08.2018 l Bastion św. Jadwigi  l godz. 20:15 l wstęp wolny

Teatr plenerowy w ramach Promocji Twierdzy Nysa 25 sierpnia zagości w Bastionie Św. Jadwigi. " Malleus Maleficarum" - "Młot na czarownice" to nasza propozycja dla Państwa.

Serdecznie zapraszamy na plenerowy spektakl teatralny w ramach Promocji Twierdzy Nysa, do Bastionu św. Jadwigi. 25 sierpnia o godz. 20:15 odbędzie się spektakl
pt. " Malleus Maleficarum" - "Młot na czarownice"

Spektakl poruszy temat procesów o czary na pograniczu nysko – jesenickim w XVII wieku, kiedy to w latach 1622, 1634 – 1648 oraz 1651 – 1684 na terenach Księstwa Nyskiego rozegrał się dramat dziesiątek osób pomówionych i oskarżonych o czary.

Tytułowy „Młot na czarownice” to dzieło dwóch niemieckich dominikaninów – inkwizytorów Heinricha Kramera i Jakoba Sprengera, z 1487 roku, to tzw. traktat o czarach, który stał się później podręcznikiem dla łowców czarownic. 

W spektaklu przedstawione są losy czterech kobiet – mieszkanek Księstwa Nyskiego, które oskarżone zostały o używanie czarów i kontakty z diabłem.

Po spektaklu zapraszamy serdecznie na panel dyskusyjny dotyczący historii procesów czarownic na terenie pogranicza polsko – czeskiego, w którym o procesach opowiedzą: pan Edward Hałajko – dyrektor Muzeum Powiatowego w Nysie oraz pan Łukasz Grzyb – pracownik działu Sztuki i Rzemiosła Artystycznego nyskiego muzeum,

oraz na wystawę "Procesy o czary na pograniczu nysko-jesenickim" .


 

 

 

 


 

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.