środa, 01 sierpień 2018 17:00

WARSZAWA 44

Autor 

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, Nyski Dom Kultury przygotował dla Państwa  koncert "Morowe Panny" w wykonaniu Nyskiego Studia Piosenki oraz spektakl pt.:"Baczyński" z EKOSTUDIO OPOLE.

Wspaniały koncert pod patronatem wojewody opolskiego Adriana Czubaka, przygotowany przez młodzież, przyciągnął do Nyskiego Domu Kultury całą widownię gości.

Pomimo wielkiego upału godnie uczczono wybuch powstania warszawskiego koncertem "Morowe Panny" oraz spektaklem " Baczyński".

Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym gościom,

- telewizji TVP3 za objęcie patronatem medialnym wydarzenia oraz za relację  >>>klik>>> ,

- sponsorowi- firmie Kronospan ,

- młodzieży biorącej udział w przedstawieniu i aktorom,

- a także harcerzom.

Relacja z uroczystości:


 

1.08.2018 l 17.00 /Sala Widowiskowa i Mała Scena NDK l wstęp wolny

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, Nyski Dom Kultury przygotował dla Państwa  koncert "Morowe Panny" w wykonaniu Nyskiego Studia Piosenki oraz spektakl pt.:"Baczyński" z EKOSTUDIO OPOLE. Serdecznie zapraszamy!

Nyski Dom Kultury zaprasza na niezwykłe wydarzenie , które jest aktem pamięci i szacunku za patriotyczną postawę wobec bohaterów Powstania Warszawskiego. Pod nazwą „Warszawa 44”, bo tak nazywa się program, który dla Państwa przygotowaliśmy , kryje się walka, poświęcenie ale też zwyczajne życie i młodość. Projekt „Morowe Panny”, który stworzyliśmy w ramach „Warszawy 44” to opowieść młodych dziewczyn i kobiet, rezolutnych bohaterek powstania, które wyśpiewają historię tamtych dni z perspektywy ich kobiecej codzienności, zwyczajnych zdarzeń, dziewczęcych smutków.
Tego dnia, zaraz po spektaklu muzycznym zapraszamy Państwa na monodram pt „Baczyński”, przedstawiający życie Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

 

 

 

 

 

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Inne wpisy z tej kategorii: « SENIORIADA FINAŁ Mały Tryton »

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.