piątek, 27 lipiec 2018 18:00

5 MAW

Autor 

27 lipca w Nyskim Domu Kultury im. Wandy Pawlik odbył się koncert finałowy V MAW, złożony z 40 muzyków zakochanych w wiolonczeli. Od pięciu lat na to wydarzenie przychodzi stały skład melomanów czekających na coroczne międzynarodowe muzykowanie.

Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa ma formułę warsztatów muzycznych przeznaczonych dla studentów oraz uczniów szkół II st. przygotowujących się do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe. Ideą projektu jest umożliwienie uczestnikom kontaktu z zagranicznymi profesorami oraz zespołem Polish Cello Quartet złożonym z polskich wiolonczelistów młodego pokolenia. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa ma również na celu propagowanie wśród młodych wiolonczelistów zwyczaju gry kameralnej w zespołach wiolonczelowych. 

 

 

 

27.07.2018 l Scena Nyskiego Domu Kultury l 18:00 l wstęp wolny

Już po raz 5 w Nyskim Domu Kultury obędzie się Koncert finałowy Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej....................................................

Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa to warsztaty muzyczne oraz cykl koncertów z wiolonczelą w roli głównej. Młodzi muzycy będą szkolić swój warsztat techniczny oraz stworzą zespoły wiolonczelowe i jedyną w swoim rodzaju orkiestrę wiolonczelową złożoną z ponad 50 wiolonczelistów, a efekty pracy podczas kursu zaowocują niecodziennymi koncertami.

Organizatorzy V Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej – zespół Polish Cello Quartet i Fundacja Art of Music – zapraszają na 5 niezwykłych koncertów, a każdy z nich prezentuje instrument w nieco innym świetle: od solowych występów, poprzez zespoły wiolonczelowe w muzyce klasycznej, wiolonczelę w muzyce rozrywkowej i jazzie, aż po orkiestrę wiolonczelową.

 

 

 

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.