Zakończył się projekt pn. "Współpraca instytucjonalna pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Kultury w Jeseniku a Nyskim Domem Kultury.

Współpraca instytucjonalna MKZ-NDK

 

Nyski Dom Kultury realizuje liczne projekty nakierowane na współpracę międzyinstytucjonalną - stąd partnerami w takich projektach są instytucje kultury z innych krajów. Ze względu na to, że Nyski Dom Kultury jest placówką multidyscyplinarną - prowadzi galerię sztuki, punkt informacji turystycznej, posiada liczne sale wystawowe, gdzie organizuje wystawy twórców ludowych, artystów lokalnych i twórców krajowych i zagranicznych. Jesteśmy otwarci na różnorodność i współpracę na wielu płaszczyznach. 

W roku 2009 rozpoczęliśmy projekt współpracy międzyinstytucjonalnej z Ośrodkiem Kultury w Jeseniku, z partnerskiego czeskiego miasta. Projekt realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska Czechy i dotyczył współpracy na poziomie pracowników (regularne staże pracownicze), wymiany młodzieży i wspólnych zajęć polsko-czeskich przy użyciu najnowocześniejszych technik informacyjnych (tzw. telemost) oraz dotarcie z materiałami promocyjnymi do szerokiego grona odbiorców. Wszystkie informacje o projekcie dostępne są na specjalnej stronie poświęconej Współpracy Instytucjonalnej pod adresem www.nysa-jesenik.pl Znaleźć tam można również inne przykłady międzynarodowej współpracy naszej placówki. Mamy nadzieję, że zainspiruje to inne podmioty do działania poza granicami danego regionu. 
Dzięki projektowi udało się zakupić nowoczesny sprzęt, który był używany nie tylko do prowadzenia symultanicznych polsko-czeskich zajęć, lecz też umożliwił transmisję wybranych imprez, na żywo z Polski do Czech i odwrotnie. Po zakończeniu projektu liczymy na dalsze świetne relacje z czeskimi partnerami i na rozwinięcie rozpoczętych działań. 

Oglądaj nasze produkcje filmowe dotyczące tego projektu na Youtube Nysa-Jesenik lub pod linkiem.

Polecamy również główny kanał NDK na Youtube pod adresem - https://www.youtube.com/user/NDKnysa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. PRZEKRACZAMY GRANICE. 

 

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Inne wpisy z tej kategorii: « Wystawa Genius Loci

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.