European Stories

wtorek, 04 grudzień 2012 11:08

Europejskie historie

Nyski Dom Kultury rozpoczyna nowy projekt unijny „Welcome to European stories”, który skierowany jest przede wszystkim do grup senioralnych i zawiera elementy wielopokoleniowej edukacji kulturalnej.

wtorek, 25 czerwiec 2013 12:09

Europejskie historie z Isparty

W dniach 11–17 czerwca br. grupa seniorów z Nysy przebywała na czwartym spotkaniu w ramach projektu realizowanego przez NDK - „Welcome to European Stories” („Europejskie historie”), finansowanego ze środków programu Lifelong Learning 2012 (Grundtvig Learning Partnership).

wtorek, 05 listopad 2013 08:44

Europejskie historie Nyskiego Domu Kultury

Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik jest partnerem projektu „Welcome to European Stories” – „Witamy w europejskich historiach” programu UE Education and CultureLifelong learning programme GRUNDTVIG. Instytucją koordynującą projekt jest Uniwersytet dla seniorów (Universidad para Mayores) przy Uniwersytecie Complutense w Madrycie, z którym współpracę nawiązała dyrektor NDK, Janina Janik. Partnerami projektu są też organizacje Bia – net z Austrii i turecka organizacja – Isparta Koylerini Kalkindirmasee Guzellestirme Dernegi, wspomagana przez Uniwersytet w Isparcie, które zajmują się edukacją dorosłych.

niedziela, 01 grudzień 2013 12:00

Europejskie Historie w Austrii

W dniach 11-14 listopadzie br. grupa seniorów pojechała do Graz W Austrii przedstawić historię o swoim życiu – historia napisana została przez autorki – kobiety – dubbing w języku angielskim zrobiła Janina Janik, opiekunem grupy był Piotr Przybyłowski – w roli tłumacza i powiernika. Wszystko wypadło pomyślnie! Grupa z Nysy otrzymała owacje.

piątek, 06 czerwiec 2014 15:28

Ostatnie spotkanie projektowe

W dniach 2-5 czerwca gościliśmy zagraniczne delegacje w ramach ostatniego już spotkania roboczego projektu „Welcome to European stories”.

piątek, 18 lipiec 2014 12:20

Zapraszamy na stronę projektu

Zapraszamy na stronę www.wstories.eu. Można na niej znaleźć podsumowanie dotychczasowych działań w ramach projektu budującego most między różnymi kulturami, oparty na wymianie wiedzy choćby z zakresu edukacji nieformalnej osób dorosłych.

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.