poniedziałek, 08 czerwiec 2015 10:30

Wystawa Genius Loci

Autor 

8 czerwca została otwarta wystawa czasowa 10 czeskich fotografików-amatorów. Jakie jest ich spojrzenie na walory pogranicza?

Wystawa Genius Loci

08.06.2015, 10.30 / Bastion św. Jadwigi / wstęp wolny

8 czerwca byliśmy świadkami kolejnego dowodu na dobrą współpracę Nyskiego Domu Kultury z partnerami z Czech. Tym razem za sprawą projektu „Sudety – wspólna przestrzeń” i związanej z nim wystawy pół-amatorskich zdjęć.

Wystawa czasowa pn. „Genius Loci” została wypożyczona z Muzeum Internowania Sióstr Zakonnych w Bilej Vode w Czechach. To jedno z założeń prowadzonego przez NDK od kilku miesięcy projektu „Sudety – wspólna przestrzeń”. Zdjęcia od listopada ubiegłego roku mogli podziwiać mieszkańcy Czech, teraz wystawa dotarła do Nysy, do galerii Bastionu św. Jadwigi. Krajobraz Bilej Vody widziany oczami czeskich fotografików pokazuje piękno przygranicznego miasteczka i jego okolic, uchwycone o różnych porach roku. Bawiące się dzieci, przydrożne kapliczki, czy też zwykłe czynności dnia codziennego zmuszają widza do refleksji, do zatrzymania się na chwilę i docenienia piękna natury. Tytuł wystawy idealnie pasuje do jej klimatu. Zapraszamy Państwa do sprawdzenia, co do zaoferowania ma Bila Voda.

Wernisaż wystawy przyciągnął nie tylko stałych bywalców, ludzi zakochanych w fotografii i naturze, ale także - co nas bardzo cieszy – młodych adeptów fotografii z nyskich szkół. Było to dla nich świetne uzupełnienie zajęć w ramach kółka fotograficznego, możliwość poznania twórczości artystów-amatorów z innego rejonu, gdzie coraz modniejszy staje się powrót do fotografii analogowej.

Warto przypomnieć, że dużym zainteresowaniem cieszyła się przed dwoma laty wystawa członków fotoklubu z czeskiego Jesenika, zorganizowana w ramach współpracy z Nyską Grupą Artystyczną. W przypadku „Genius Loci” liczymy na podobną frekwencję. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

galeria zdjęć 

JoomlaXTC Easy Image Gallery module - Wystawa Genius Loci

  


 

8 czerwca została otwarta wystawa czasowa 10 czeskich fotografików-amatorów. Jakie jest ich spojrzenie na walory pogranicza?

Dużo mówiliśmy o tej wystawie przy okazji listopadowego wernisażu u naszych zagranicznych partnerów w Bilej Vode w Czechach. Teraz będziemy ją mogli zaprezentować w Nysie dzięki projektowi "Sudety - wspólna przestrzeń". Zapraszamy do galerii Bastionu św. Jadwigi.

Motywami przewodnimi wystawy zdjęć dziesięciu czeskich regionalnych artystów-fotografików są ludzie, przyroda i zabytki pogranicza.

 

Zobacz więcej informacji o projekcie "Sudety - wspólna przestrzeń"

zobacz plakat w powiększeniu

fot. na plakacie Andrzej Babiński

  

Zmieniano dnia wtorek, 18 sierpień 2015 12:21
Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.